Депутати ВР сьогодні розглядатимуть зміни до сімейного кодексу

Верховна Рада планує розглянути законопроект щодо запровадження спрощеної процедури реєстрації шлюбу для українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Про це йдеться в порядку денному, опублікованому на сайті парламенту.

Законопроектом №8400 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реєстрації шлюбу громадян, що проживають на тимчасово окупованій території» пропонується внести зміни до Сімейного кодексу та закону «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» в частині можливості для громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України, зареєструвати шлюб у день подання заяви про його реєстрацію.

Наступним блоком, згідно з порядком денним, є питання ратифікації. Так, парламентарії планують розглянути законопроекти №0199 «Про ратифікацію Протоколу між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно», №0193 «Про ратифікацію Протоколу між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна, вчиненої у Лондоні 10 лютого 1993 року» та №0165 «Про ратифікацію Меморандуму між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Австрія про взаємний доступ на ринки праці членів сімей працівників дипломатичних представництв та консульських установ».

Друге читання у Раді має пройти проект закону №7279-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень».

Також народні депутати збираються розглянути урядовий законопроект №5023 «Про внесення зміни до статті 44 Закону України «Про вищу освіту». Передбачається, що прийняття законопроекту дасть змогу дітям, позбавленим батьківського піклування, брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів із конкурсних предметів у вищому навчальному закладі в межах установлених квот прийому до українських вишів нарівні з дітьми-сиротами без проходження ЗНО.

Традиційно у середу депутати працюватимуть у сесійній залі лише протягом ранкового пленарного засідання, що триватиме до 14:00. На решту дня запланована робота у комітетах, фракціях і групах. Зокрема, о 15:00 відбудеться засідання Комітету ВР з питань бюджету, на якому розглядатиметься підготовлений до другого читання проект Державного бюджету на 2019 рік.