Ігор Яковлєв та «золоті» відходи

«Золоті» відходи. Як «еколог»-аферист Яковлєв орудував мільйонами і труїв людей

Причому звільненням для колишнього чиновника все може не закінчитися – слідча група на чолі з Генпрокуратурою, Державним бюро розслідувань, Службою безпеки та Нацполіціей підозрюють, що Яковлєв і керівництво держкомпанії «Укргазвидобування» розкрадали кошти, які виділялися на утилізацію відходів буріння.

Печерський райсуд Києва дозволив силовикам провести обшуки в робочому кабінеті Яковлєва.

Також обшуки пройшли в його квартирі, в апараті управління «Укргазвидобування» і на полігонах з відходами. І факти, які були виявлені, довели, що недарма президент заніс Держекоінспекції в число найбільш корумпованих органів.

Темні справи, в яких опинився замішаний цей діяч і які до того ж завдали шкоди навколишньому середовищу, творилися під прикриттям дніпровської фірми «Еко-Форс».

У 2018 році вона виграла тендер «Укргазвидобування» із закупівлі послуг утилізації небезпечних відходів, загальна вартість яких склала 40 млн грн. Компанія-утилізатор зобов’язувалася надати фільтрувальні басейни і утилізувати буровий шлам на спеціально обладнаних полігонах. На ділі ж ці вкрай небезпечні відходи вивозилися з бурової площадки «Укргазвидобування» на абсолютно непристосовані для цього полігони в Полтавській області. Масштаби збитку екології, нанесеного неохайними ділками, складно переоцінити.

Яке відношення до цієї афери має наш герой? Фактично головний на той момент екоінспектор блокував проведення інспекцій майданчиків «Укргазвидобування», які могли викрити цю каламутну схему. Яковлєв просто не стверджував форми актів, які складаються за результатами проведення планових і позапланових перевірок. Але незважаючи на такі штучні перешкоди, вдалося з’ясувати, що збиток, нанесений умисним порушенням природоохоронного законодавства, склав більше 2,5 млн грн. І справа не тільки в грошах. Абсурд ситуації в тому, що чиновник, який повинен був думати про захист навколишнього середовища, навпаки сприяв екологічної катастрофи. Фотографії «пейзажів», які утворилися на Полтавщині в результаті тривалого отруєння місцевості, – не для людей зі слабкими нервами. Цікаво, Яковлєв і всі фігуранти цієї скандальної історії, які звикли до розкішного життя, самі погодилися б жити поруч з таким сусідством?

Колишній головний екоінспектор живе у фешенебельному районі – Кончі-Заспі. Цю місцевість під Києвом облюбували багато чиновників, правда, не завжди при цьому вони можуть пояснити джерела своїх доходів. Квартира Яковлєва, яку він придбав у вересні минулого року, розташована в котеджному містечку преміум-класу «Сонячний промінь». Раніше журналісти з’ясовували, що ціни на квартири в цьому містечку стартують від $ 100 тис. Яковлєв підстрахувався і, щоб не пояснювати походження коштів, просто оформив елітну житлову площу на дружину. Неоригінально, прямо скажемо. Так точно на родичів він записав свою колекцію автомобілів.

До злочинного «брудному» бізнесу Яковлєв також підключив свого сина Миколи та його фірму «Актив Енерджі Тімберленд» зі статутним капіталом … в 100 гривень. Інтереси цього сімейного підряду стосувалися не тільки утилізації небезпечних відходів, а й лісозаготівель. Батько і син, користуючись службовим становищем глави сімейства, фактично монополізували ці сфери, завдавши бюджету багатомільйонних збитків. В ході обшуків, за нашою інформацією, вдалося знайти докази цього: витягнуті документи і класичний атрибут хабарника – чемоданчик, набитий пачками «Франклін». Досудовим слідством встановлено, що така схема розкрадання коштів і нанесення екологічних збитків діяла кілька років – з 2016 по 2019 роки.

У рішенні Печерського райсуду, яке дозволяє проведення обшуків у Яковлєва, стверджується, що Генпрокуратура завела справу за фактом зловживання службовим становищем, а також заволодіння чужим майном Мінекології та природних ресурсів і АТ «Укргазвидобування». Частина друга 364 статті Кримінального кодексу, яка стосується зловживання владою, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Історія з відходами – далеко не перше гріх «видатного еколога» Яковлєва. Так раніше ЗМІ звертали увагу, що він покривав схему отримання хабарів з підприємців Одеської області замначальника місцевої екоінспекції Ольги Ящук. Також прізвище Яковлева та бездіяльність ввіреній йому інспекції пов’язують з безконтрольною вирубкою лісів і вивезенням кругляка за кордон в Карпатах. Природно, така «сліпота» навряд чи виникає просто так – треба ж підтримувати звичний спосіб життя.

по материалам: korupciya.info