Коли слід розпочинати сексвиховання дитини

Статеве виховання дитини починається з її народження та проходить щодня. Дитина дивиться, як мама та тато будують взаємини, як знаходять компроміси, як відстоюють свої кордони, наскільки дбайливо ставляться до здоров’я, що говорять про насильство, любов, недоліки та переваги, уміють радіти чужим успіхам чи ні. Таким чином, діти переймають цінності своєї сім’ї.

Таку думку висловила секс-педагог Юлія Ярмоленко на своїй сторінці в Instagram.

Читайте також: Сексуальная безопасность: как защитить детей от педофилов и научить принимать себя

За її словами, секс-виховання – це не розмова про секс і не відповідь на питання, звідки беруться діти.

Це бесіди. Цікаві, регулярні, з безліччю відкритих питань ("А як би ти вчинив/вчинила у цій ситуації?", "Що тебе лякає/бентежить/смішить у цьому?", "Як думаєш, чому це вважається забороненим?"), з докладним обговоренням різних ситуацій. Починаючи з 2-3 років і до 16-18-ти щонайменше,
– наголошує фахівець.

Секс, розмова, батьки, діти, Ярмоленко, освіта

Також Юлія Ярмоленко зауважила, що немає такого поняття, як рано, оскільки "якщо ви вважаєте, що у 3-6 років говорити про це ще не варто, то у 7-10 років є ймовірність зіткнутися з невеликою сексуальною "катастрофою".

"Саме мама та батько є відповідальними за те, чи отримає їхня дитина грамотну інформацію про секс чи ні. І у якому форматі це трапиться: цікаво, делікатно, вчасно або безглуздо, неправдиво, з масою міфів. Вибір – за вами! Головне – наявність у вас бажання говорити з дитиною на цю тему, і все обов’язково вийде", – підсумувала секс-педагог.