На Банковій спростували чутки про звільнення Філатова

Низка ЗМІ поширили інформацію про те, що Президент України Петро Порошенко звільнив заступника голови АП Олексія Філатова. Однак на Банковій усе називають «фейками».

У коментарі журналісту 24 каналу керівник прес-служби Адміністрації Президента Андрій Жигулін наголосив, що такою інформацією не володіє. Очільник прес-служби АП наголосив, що слід чекати офіційного указу, «якщо він буде».  Згодом у прес-службі заявили, що ніякого указу немає. 

Читайте також: Порошенко звільнив двох заступників голів з СБУ та Держприкордонслужби

Так, АП спростувала «розповсюджену деякими ЗМІ» інформацію про можливе звільнення Філатова, пише Укріфнорм.

Не викликає подиву те, що джерелом такої інформації стало інтернет-видання Страна.юа та ТСН, які, як завжди, не звертаються за коментарями до того, як розповсюджувати фейки,
– повідомили виданню у відомстві.

Водночас «Українські новини» із посиланням на власні джерела в АП інформують, що відповідний указ президент України Петро Порошенко вже підписав. Його мають намір опублікувати 21 квітня, аби «не загострювати ситуацію перед другим туром виборів».

Джерела назвали виданню дві причини можливого звільнення Філатова: написання заяви про відставку та погане виконання своїх обов’язків.Наразі сам Олексій Філатов перебуває за кордоном.

Чи потрапив Філатов «під приціл» ГПУ через Курченка?

28 березня Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про те, що департамент міжнародно-правового співробітництва ГПУ завершив розслідування у справі щодо українського олігарха-утікача Сергія Курченка. Тоді ж глава відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ГПУ Костянтин Кулик оприлюднив лист, де зазначив, що вручнено підозри колишній очільниці НБУ Валерії Гонтарєвій, екс-очільнику Адмінітрації Президента Борису Ложкіну і заступнику глави АП Олексію Філатову. Мовляв, вони дозволили злочинному угрупованню Курченка легалізувати мільярдів доларів.

Хто такий Олексій Філатов?Олексій Філатов, заступник голови Адміністрації Президента, вихідець з юридичної фірми «Василь Кисіль і партнери» відповідає на Банковій за судову реформу. Судова реформа – це відсів суддів із сумнівними рішеннями та статками, щоб ті, хто вершать правосуддя, працювали чесно та за достойну винагороду. Навколо Філатова розгорнувся скандал через декларації – у 2018 році з’ясувалось, що заступник глави АП «забув» згадати про цивільну дружину і створену нею після його призначення на посаду юридичну фірму Aequo.