Роман Симків займеться «шістками» Альперіна

Одеський бізнесмен Вадим Альперін був поінформований про розслідування кримінальної справи щодо нього.

Про це зазначив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків під час обрання бізнесмену запобіжного заходу у Вищому антикорупційному суді, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, прокурор просив задовольнити клопотання про обрання Альперіну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 288 млн грн. В іншому разі, зазначив він, бізнесмен впливатиме на свідків та експертів у кримінальному провадженні.

За словами прокурора Симківа, слідство має докази, що у Альперіна є можливість впливу на різні гілки влади і правоохоронні органи у державі.

“Є приклади використання свого становища для убезпечення себе. Працівник прокуратури з вилученої у Альперіна переписки у месенджері повідомляє, що в Одесу виїхала група з Генпрокуратури і пропонує за грошову винагороду з’ясувати, з якої причини вона виїхала”, — зазначив прокурор.

Також на електронну адресу Альперіна надсилали листи, в яких були відповіді казначейства на запити НАБУ щодо арештованих рахунків у його справі.

“Абонент надсилає підозрюваному відповідь казначейства на запит НАБУ, які рахунки та які кошти арештовані, які джерела, які підприємства перераховували кошти. Це є таємницею досудового розслідування, але це відбувається за першим побажанням підозрюваного”- говорить прокурор.

На електронну пошту Альперіна надходила довідка з фабулою розслідуваної відносно нього кримінальної справи. У ній було детально описано, які проблемні питання досліджують детективи, до яких країн мають намір звернутися за правовою допомогою та про усі заплановані у справі негласні слідчі дії.

Як розповів прокурор, з виявленої переписки Альперіна стало відомо, що він оплачував замовні судові рішення у справах, де фігурували його компанії, а також платив прокурорам. Суми варіювалися від 5 до 25 тис. доларів.

Паралельно проводилися інформаційні компанії, спрямовані на дискредитацію слідчих у кримінальних справах, які розслідували діяльність підконтрольних Альперіну компаній.

Як повідомлялося, детективи НАБУ затримали Альперіна 27 листопада у САП, куди він прийшов добровільно на допит. Згодом йому повідомили про підозру у порушенні ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Слідство вважає його керівником злочинної організації, що вчиняла злочини, пов’язані з розмитненням імпортованих в Україну товарів за заниженими цінами.

У цій справі фігурують ще десять осіб, які нещодавно були затримані і повідомлені про підозру. Серед них — семеро працівників митниці.

По материалам:ukrinform.ua