ТОВ «Азімут»: як заблокована фірма «розвела» АМКУ на тендер для Бердянського порту

Філія «Днопоглиблювальний флот» ДП «Адміністрація морських портів України» 24 травня за результатами тендеру замовила ТОВ «Спеціалізоване технічне бюро Азімут» днопоглиблення в Бердянському морському порту на 425,88 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року виконають днопоглиблення з відвезенням ґрунту на підводний відвал на відстані 7 км у загальному обсязі 1,85 млн куб. м, а саме 1,39 млн куб. м на підхідному каналі по $8, або 204 грн. та 0,47 млн куб. м у акваторії по $12, або 307 грн. за кубометр.

У квітні ця ж філія замовляла цій самій компанії днопоглиблення в Маріупольському морпорту з вивозом ґрунту на значно меншу відстань 1,5 км по $8, або 224 грн.

У лютому Одеський морпорт замовив ТОВ «СМД-Інвест» днопоглиблення з вивозом ґрунту на значно більшу відстань 20-22 км по $9, або 248 грн.

У січні «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» замовила «СТБ Азімут» днопоглиблення каналу «Дунай – Чорне море» з вивозом ґрунту на співставну відстань 8 км по $7, або 195 грн.

Крім того, у січні Миколаївський морпорт замовив фірмі «MDCL Mediterranean Dredging Company Limited» («MDCL», Кіпр) днопоглиблення з вивозом ґрунту на більшу відстань 10-17 км у середньому по $8, або 211 грн.

Ціна нинішньої угоди на 17% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 430,00 млн грн.

Ізмаїльський «СТБ Азімут» належить Володимиру Кравченку та директору Олександру Блошенку. Останній також керує ізмаїльським ПП «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» Надії Блошенко, а раніше, в 2005-2008 рр. очолював ДП водних шляхів «Устьдунайводшлях».

Позаторік АМКУ оштрафував «Техморгідрострой Миколаїв» на 76,43 млн грн. й «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» на 3,64 млн грн. за змову на торгах «АМПУ» по днопоглибленню. Торік «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» програла першу інстанцію та апеляцію щодо відміни штрафу, а цьогоріч касаційний суд надав їй час на усунення недоліків касаційної скарги.

«Техморгідрострой Миколаїв» та «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» фігурують у кримінальній справі НАБУ щодо заволодіння у 2015-2016 роках коштами «АМПУ» шляхом закупівель за завищеними цінами послуг із днопоглиблення у морпортах Бердянська і Маріуполя.

Допущеними конкурентами були компанія «Consal Trade S.R.L.» (Джурджу, Румунія) офшора «Hermosiocco Trading Limited» (Кіпр), ТОВ «Укрстройсервіс»одесита Сергія Чудіна на чолі з Дмитром Кондрашовим і згадана «СМД-Інвест»Дмитра Демченка, який був членом дільничної виборчої комісії від кандидата в мери Дніпра Бориса Філатова.

До аукціону через претензії до досвіду та матеріально-технічної бази не допустили згадану кіпрську «MDCL», а також компанію «Es Endustriyel Yapi Malzemeleri Ve Insaat Turizm Madencilik San. ve Tic. L. S.» (Туреччина) і ТОВ «Строй Інвест Тур».

По материалам:  nashigroshi.org