Євген Яковлев під дахом ДЮСШ веде власний бізнес

Аморальний тип, який проміняв родину на молоду коханку, відсудив у власних дітей гроші за квартиру, під дахом ДЮСШ веде власний бізнес, має мільйонні борги – знову може очолити дитячо-юнацький спортивний  заклад.Біографія керівника спортшколи, який має подавати приклад молоді і утримувати авторитет закладу, м’яко кажучи, далека від зразкової.

У офіційному досьє Євгена Олександровича Яковлева – лише його здобутки зі спортивного минулого: «заслужений працівник фізичної культури і спорту», «чемпіон світу з підводного плавання», «найкращий тренер з неолімпійських видів спорту», «заслужений майстер спорту України»… Але це все давно позаду. Зараз за маскою успішного спортсмена ховається звичайний шахрай.

Отже, кого збираються перепризначити на посаду директора ДЮСШ «Аквалідер»?

«Забув» про борг у 120 тисяч доларів

У листопаді 2020 р. Деснянське управління поліції проводило розслідування за фактом заволодіння Яковлевим Є.О чужим майном, а саме – 120 тис. дол або понад 3,3 млн грн. Саме стільки Яковлев позичив у громадянина Н. ще у 2018 р. на рік і досі не віддав. Підтвердженням невиконання Яковлевим своїх фінансових зобов’язань є договір позики, на підставі якого громадянин Н. і звернувся до суду з відповідним позовом. Суд став на бік позивача і ухвалив рішення про стягнення з Яковлева суми боргу.

Правоохоронці, розслідуючи цю справу, звернулися до Міністерства молоді та спорту, Департаменту молоді та спорту Виконавчого органу КМДА та до Федерації підводного спорту та підводної діяльності України, щоб ті надали характеристику на Яковлева. З відповіді федерації ми й дізналися про ще більш пікантні «заслуги» цього діяча.

Зрадив і обібрав сім’ю

На зразкового сім’янина, на якого могли б рівнятися молоді спортсмени, «обличчя» дитячо-юнацької спортшколи явно не тягне. З дружиною, спортсменкою Яковлевою-Романовою він розлучився через малолітню коханку. У подружжя на той момент було двоє спільних доньок. Але це не завадило горе-батькові після розлучення відсудити у колишньої жінки і дітей 40 тисяч доларів за квартиру. Хоча в житлі він явно не мав потреби, маючи на той момент власний будинок у Києві. Ні про які цивілізовані стосунки з колишньою родиною, звісно, не йдеться.

Службові відрядження – час для шахрайських схем

У федерації також розповіли, що Яковлев Є.О. влаштував до ДЮСШ на місце колишньої дружини-спортсменки свого брата Яковлева А.О., який не має жодного досвіду у цій сфері, але тренує спортсменів вищої спортивної майстерності. Утім брат має відношення до сімейного бізнесу, який паразитує на дитячій школі. Вдвох брати Яковлеви організували випуск спортивного інвентарю для підводного спорту під своєю маркою «YAKOVLEVFIN». Вартість одного гіперласта —  500-800 євро. Попри чималі оберти фірми, на співробітниках брати зекономили за рахунок міського бюджету. Вони приймають на роботу в структуру ДЮСШ «Аквалідер» людей, які в реаліях працюють на їх виробництві. Використовують поїздки за кордон ДЮСШ «Аквалідер» для перевезення і реалізації своєї продукції у автобусах, що надаються КМДА.

Перемога за будь-яку ціну

На запит поліції, у федерації розповіли, що в 2015 році Євгена Яковлева виключили з лав підводної спільноти України «за поведінку, не сумісну з членством в ФПСПД України». Наголошують, що свої перемоги у спорті він досягав нечесним шляхом, зокрема, використовуючи допінг. Не рідко йшов на аморальні вчинки. На тренерській роботі він цьому ж навчав і своїх підопічних. Окрім того, користуючись службовим становищем, наживався на бюджетних коштах, влаштував схеми відкатів.

У федерації кажуть —  неодноразово зверталися до міськадміністрації з запереченнями проти Яковлева Є.О. на посаді директора ДЮСШ. «Низькі особисті якості, погане відношення до дітей та моралі, відсутність необхідної освіти, постійний пошук шахрайських схем досягнення мети та заробітку – така людина не повинна навчати дітей», — зазначають у федерації. Від того, чи дослухаються врешті до них і до здорового глузду столичні чиновники, без перебільшення залежить доля сотень талановитих  дітей, їх спортивні успіхи і моральні орієнтири.

По материалам:  antikor.com.ua